Wymiana wyświetlacza informacyjnego Alfa Romeo 156

  • Dodano: 30-04-2014 /
  • autor: Redakcja /
  • komentarzy: 1

Wysoki wyświetlacz informacyjny instalowany w modelach „przejściowych” Alfa Romeo 156 posiada fabryczną wadę objawiającą się zanikającym obrazem w wysokich temperaturach. Rozwiązaniem jest wymiana na niski wyświetlacz montowany w wersjach poliftingowych. Wymiana taka nie powinna być powodem do obaw, nie jest skomplikowana, a do jej przeprowadzenia potrzebne będą klucze imbusowe i gwiazdkowe.

 

Pierwszym krokiem jest odkręcenie obudowy wyświetlacza za pomocą klucza imbusowego. Śruby umiejscowione są od strony szyby. Po ich odkręceniu zajmijmy się zatrzaskami odpinając je płaskim przedmiotem (śrubokręt, nożyk). Teraz potrzebne będą specjalne narzędzia umożliwiające wyciągnięcie radia (odważniejszym i sprawniejszym osobom wystarczą do tego druty lub gwoździe). Kiedy uporaliśmy się z radiem przechodzimy do kolejnego kroku jakim jest demontaż schowka w celu dostania się do kostki elektrycznej. Wykorzystujemy do tego gwiazdkowy klucz odkręcając zawias pokrywy i samą pokrywę. Kiedy uporamy się już z całym schowkiem odpinamy jego oświetlenie od włącznika świateł dzięki czemu mamy ułatwiony dostęp do kostek elektrycznych o których mowa wyżej. Interesują nas dwie kostki. Pierwsza (większa – na 20 pinów) zlokalizowana po lewej stronie mniej więcej na takiej wysokości, na jakiej znajdują się kolana pasażera. Druga natomiast jest mniejsza, bo posiada tylko 3 piny i znajduje się głębiej niż 20-pinowa. Po odpięciu kostek wróćmy do obudowy wyświetlacza, wysuńmy ją i rozkręćmy. Powinien ukazać się nam wyświetlacz przymocowany na czterech wkrętach, które należy odkręcić. Teraz już tylko wypinamy kostkę naszego wadliwego urządzenia, montujemy nowy wyświetlacz i wszystko składamy do pierwotnego stanu. UWAGA! Przed kompletnym montażem obudowy, schowka i radia warto jest podłączyć nowy ekran i uruchomić samochód w celu sprawdzenia czy wszystko działa tak jak należy. Jeżeli przy uruchomionym ogrzewaniu nowo zamontowane urządzenie działa poprawnie (nie przygasa) możemy być dumni z właśnie przeprowadzonej wymiany i cieszyć się sprawnym wyświetlaczem.

Tagi: , , , , ,

Jedna myśl nt. „Wymiana wyświetlacza informacyjnego Alfa Romeo 156

  1. wtrysk

    Czeka mnie właśnie wymienianie tego wyświetlacza. Przyznam szczerze, że nie za bardzo chce mi się podejmować tego, no ale mus to mus.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *