Wymiana pompy paliwa Alfa Romeo 156

  • Dodano: 30-04-2014 /
  • autor: Redakcja /
  • komentarzy: 0

Demontaż pompy paliwowej nie jest stanowi skomplikowanej czynności. Poniższe porady i wskazówki pomogą Ci bezproblemowo dokonać wymiany uszkodzonej pompy na nową w Alfie Romeo 156.

 

Wymianę zaczynamy od demontażu podłokietnika i tylnego siedzenia, a następnie wykręcamy dwie śruby imbusowe zlokalizowane po obu stronach usuniętej części kanapy. Teraz przystępujemy do wyjęcia oparcia zaczynając kolejno od wyciągnięcia zagłówków. W celu demontażu oparcia lokalizujemy dwie śruby (również imbusowe), które mocują oparcie do podwozia po czym wyciągamy część fotela do góry. Po wykonaniu tych czynności mamy znacznie ułatwiony dostęp do pompy paliwa, dzięki czemu praca będzie bardziej komfortowa a nasze ruchy nie będą niczym ograniczone. Wykorzystując klucze zajmujemy się odkręceniem czterech śrub mocujących obudowę pompy paliwa i odkładamy ją na bok. Po zdjęciu obudowy warto odpiąć wszystkie przewody znajdujące się w okolicach pompy, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie dostęp do niej. Przechodzimy do odkręcenia pierścienia i teraz już możemy zająć się głównym problemem a więc samą pompą paliwową.

 

Pierwszą czynnością powinno być wypięcie wtyczki z dwoma przewodami a następnie wykonujemy demontaż pływaka. Po wykonaniu tych czynności odpinamy trzy gumowe wężyki i filtr. Przystępujemy do wyciągnięcia pompy wykorzystując w tym celu młotek i płaski śrubokręt – w tym celu wykonujemy delikatne uderzenia i wybijamy uszkodzoną część, a następnie zastępujemy ją nową. Montaż wykonujemy w odwrotnej kolejności. Po prawidłowym złożeniu wszystkich elementów odpalamy silnik i sprawdzamy czy wszystko działa prawidłowo. Jeżeli nie ma żadnych problemów i jednostka napędowa pracuje równomiernie nie pozostaje nic innego jak zasiąść wygodnie za kierownicą i cieszyć się z jazdy.

Tagi: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *