Ulepszona wersja Alfy Romeo MiTo

  • Dodano: 06-05-2014 /
  • autor: Redakcja /
  • komentarzy: 1

Alfa Romeo MiTo w wersji Quadrifoglio Verde to zmodernizowana wersja topowego modelu włoskiego producenta. Ulepszona MiTo wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 1.4 l i mocy 170 koni mechanicznych współpracujący z przekładnią Alfa TCT z podwójnym suchym sprzęgłem.

 

Charakterystyczne cechy Alfy Romeo MiTo Quadrifoglio Verde to tylny spojler, zderzak z dyfuzorem, przedni grill nieco różniący się od tego w standardowej wersji, reflektory, klamki a także obręcze kół i czerwone klocki hamulcowe nadające samochodowi jeszcze większej agresji. Jednostka napędowa znajdująca się pod maską pozwala na osiągnięcie mocy 170KM przy 5500 obr./min., a osiągalna wartość momentu obrotowego to 230Nm przy 2500 obr./min.

 

Producent podaje, że zmodernizowana Alfa Romeo MiTo osiąga prędkość 219km/h a czas jaki potrzebuje na osiągnięcie prędkości 100km/h to zaledwie 7,3 sekundy, co w połączeniu z ograniczoną emisją spalin i CO2 sprawia że ten samochód jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Jeżeli chodzi o spalanie, to jest ono na poziomie 5,4 l/100 km. Wersja MiTo Quadrifoglio Verde z roku modelowego 2014 jest ponadto wyposażona w nowy system Uconnect z 5-calowym kolorowym ekranem dotykowym.

Tagi: , , ,

Jedna myśl nt. „Ulepszona wersja Alfy Romeo MiTo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *