Legendarny model Alfa Romeo na sprzedaż

  • Dodano: 22-07-2014 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 1

Wielu bogatych fanów włoskiej marki ma prawdziwe powody do radości – w salonie Ferrari w Californii wystawiona została Alfa Romeo TZ3 Stradale, która powstała w zaledwie 9 egzemplarzach. Jaka jest jej cena?

Wystawiona na sprzedaż Alfa Romeo TZ3 Stradale oznaczona jest siódmym numerem produkcyjnym. Samochód został stworzony z wykorzystaniem silnika z Dodge’a Vipera SRT10, a oznacza to, że pod maską tego legendarnego już włoskiego auta znajdzie się 8,4-litrowy silnik V10 o mocy 640 KM.

 

Model ten został wybudowany w 2010 roku, przez co nie trzeba się szczególnie dziwić patrząc na doskonały stan samochodu. Nadwozie zostało w całości wykonane z włókna węglowego, co z jednej strony podnosi cenę auta, ale z drugiej znacznie obniża jego masę całkowitą, co realnie przekłada się na osiągi. Alfa Romeo TZ3 Stradale została wyceniona na 699 tys. dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje przeszło 2 mln złotych. Nie wydaje się jednak, aby samochód miał niewielkie szanse na sprzedaż – wartość auta prawdopodobnie w przeciągu najbliższych kilku oraz kilkunastu lat powinna wzrastać.

Tagi: , , , , ,

Jedna myśl nt. „Legendarny model Alfa Romeo na sprzedaż

  1. Costa

    no jest genialny po prostu, zwala z nóg. Ale cena podobnie, 2 miliony złotych?! To przecież fortuna, zazdroszczę osobą które na to stać. Gdybym tylko mógł, kupiłbym go od ręki i na pewno nie sprzedał. 9 egzemplarzy… maluteńko.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *