Kupno i wymiana akumulatora – na co uważać?

 • Dodano: 24-07-2019 /
 • autor: redakcja /
 • komentarzy: 2
Sklep z tanimi akumulatorami

Wymiana akumulatora to żadne wielkie wyzwanie, przez co wielu kierowców wykonuje ją samodzielnie. Dlatego też zwykle bez pomocy fachowca dokonują oni samodzielnego zakupu baterii. Jednak nie mając wiedzy w tym obszarze, nie trudno o popełnienie błędu i kupno kiepskiej jakości akumulatora. Wymiana natomiast, pomimo iż prosta, może być niebezpieczna. Wskazujemy zatem, na co zwracać uwagę, kupując i wymieniając akumulator.

Wysokiej jakości akumulator samochodowy

Jak znaleźć akumulator, który będzie niezawodny? Przede wszystkim, trzeba odnaleźć właściwy sklep który w asortymencie nie posiada kiepskiej jakości zamienników, a jedynie akumulatory od renomowanych producentów. Czy musi to być drogi sprzedawca? Sklep z tanimi akumulatorami często ma bardzo dobrą ofertę, zatem nie należy się kierować zasadą, że im coś jest droższe, tym lepsze, ponieważ w tym przypadku nie ma ona wcale zastosowania.

Sklep z tanimi akumulatorami

Oczywiście nawet w najlepszych sklepach dostępne akumulatory różnią się pod względem jakości. Z naszej strony polecamy produkty takich firm, jak Bosch, Centra i Varta. Są to producenci, którzy od lat cieszą się doskonałymi ocenami użytkowników, jak i fachowców. Bosch to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które działa na wielu polach, a zakres jego działań jest ogromny. Centra i Vectra to polskie firmy, które zdobyły uznanie na całym świecie. Produkty tych marek nie odbiegają jakością od akumulatorów Boscha czy innych równie renomowanych producentów, jednocześnie ich ceny są zwykle nieco niższe.

Ostrożność podczas wymiany

Jeżeli uda się nam znaleźć odpowiedni sklep oraz właściwy model akumulatora, możemy przejść do instalacji baterii. Nie powinno to zabrać wiele czasu, ani sprawić szczególnych trudności, jednak trzeba być ostrożnym. Brak uważności może doprowadzić do uszkodzenia samochodu, a także do wypadku, w którym samemu można ucierpieć.

Podstawowym środkiem ostrożności jest ubranie gumowych rękawic, które uchronią przed porażeniem prądem. Ponadto, wymiany należy dokonywać w miejscu odizolowanym od wszelkich źródeł ognia. Co ważne, nawet niewielka iskra może doprowadzić do wybuchu lub pożaru, dlatego podczas pracy nie powinno się odpalać papierosa. Należy również podkreślić kwestię, która powinna być oczywista dla kierowcy dokonującego wymiany akumulatora. Rzecz w tym, że przed podjęciem pracy należy zgasić zapłon oraz poczekać, aż silnik wystygnie. Ponadto, należy odłączyć wszystkie urządzenia, które są zasilane przez akumulator. Pozostawienie ich włączonych w najlepszym wypadku skończy się rozstrojeniem elektroniki w pojeździe.

2 myśli nt. „Kupno i wymiana akumulatora – na co uważać?

 1. Nowesprzegla.pl

  Bez sprawnego akumulatora żaden samochód nie jest w stanie poprawnie działać. Każdy kierowca w końcu jest zmuszony na jego wymianę, ale problem pojawia się, gdy przyjdzie nam to zrobić pierwszy raz. Warto wiedzieć jak zrobić to poprawnie i na co zwrócić szczególną uwagę. Przeczytanie krótkiej instrukcji może nam wiele pomóc

  Odpowiedz
 2. Michał

  Bardzo interesujący wpis! Moim zdaniem, jeśli nie mamy pewności co źródła pochodzenia akumulatora – nie warto inwestować w akumulator używany. Oszczędność nie jest wielka, a problemy z nieodpowiednio zadbaną używką bardzo szybko mogą zacząć nam doskwierać. Na blogu https://www.jeep-blog.pl/ znaleźć można inne ciekawe artykuły poruszające kwestie wymiany poszczególnych części eksploatacyjnych samochodu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *