Charakterystyka sprzęgła w Mitshubishi

  • Dodano: 18-06-2019 /
  • autor: redakcja /
  • komentarzy: 0
Sklep Nowe Sprzęgła

We współczesnych samochodach marki Mitshubishi montowane są sprzęgła jednotarczowe cierne, składające się ze standardowych elementów, takich jak: tarcza sprzęgła, docisk oraz łożysko. Sprzęgło Mitshubishi współpracuje z kołem zamachowym (dwu- lub jednomasowym), pełniącym ważne funkcje, związane m.in. z inicjowaniem pracy jednostki napędowej. Ponadto sprzęgło chroni układ napędowy przed przeciążeniami, umożliwia płynne hamowanie oraz płynne ruszanie z miejsca.

Jak działa sprzęgło w Mitshubishi?

Docisk sprzęgła składa się z pokrywy przymocowanej do koła zamachowego, ruchomo połączonej z pokrywą tarczy dociskowej oraz sprężyny talerzowej łączącej pozostałe dwie części. Kluczowym elementem układu sprzęgła jest współpracująca z dociskiem tarcza sprzęgła – to właśnie ona przenosi napęd z wału korbowego na wałek sprzęgłowy skrzyni. Tarcza sprzęgła składa się z piasty, tarczy nośnej oraz okładzin ciernych. Często sprzęgło Mitshubishi posiada także tłumik drgań skrętnych, który chroni układ napędowy przed nadmiernymi drganiami wywoływanymi dynamicznymi zmianami momentu obrotowego.

Sklep Nowe Sprzęgła

Pierwszym zespołem, którego uruchomienie następuje natychmiast po wciśnięciu pedału sprzęgła, jest mechanizm wyciskowy, składający się z tulei prowadzącej, łożyska wyciskowego oraz widełek wyłączających. Dzięki łożysku wyciskowemu możliwe jest przenoszenie siły z pedału i siłownika na sprężynę talerzową, czyli po prostu wyłączanie sprzęgła.

Wady i zalety sprzęgieł ciernych Mitshubishi

Współczesne sprzęgła dedykowane samochodom Mitshubishi charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i dużą odpornością na ścieranie, w związku z czym wytrzymują spore przebiegi. Dzieje się tak dlatego, iż producenci sprzęgieł wykorzystują do produkcji polimery organiczne, które charakteryzują się doskonałą wytrzymałością na wysokie temperatur, dochodzące nawet do 350-400 stopni C. Biorąc pod uwagę, iż średnia temperatura pracy okładzin ciernych sprzęgła wynosi około 100 stopni C, można stwierdzić, iż taki materiał gwarantuje wyjątkowo wysoką trwałość i bezpieczeństwo. Chcąc nabyć nowe sprzęgło marki Mitshubishi, warto poszukać tego podzespołu w renomowanym sklepie, który sprzedaje oryginalne części lub wysokiej klasy zamienniki. Jest to ważne, gdyż nie brakuje sklepów motoryzacyjnych handlujących niskiej jakości zamiennikami od podejrzanych producentów. Sklep ze sprzęgłami Nowe Sprzęgła wydaje się dobrym wyborem, gdyż jest to sklep działający pod logo marki iParts, która od lat jest wysoko ceniona zarówno przez Klientów, jak i przez fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *