Alfa Romeo nie zostanie sprzedane

 • Dodano: 07-08-2014 /
 • autor: kamil /
 • komentarzy: 3

Mamy dobrą informację dla wszystkich miłośników włoskiej marki Alfa Romeo. Wiele wskazuje na to, że pomimo licznych informacji dotyczących sprzedaży, właściciel firmy – włoski Fiat nawet nie bierze takiej opcji pod uwagę.

Od kilku tygodni w prasie motoryzacyjnej głośno jest na temat sprzedaży przez Fiata praw do marki Alfa Romeo. Nie da się ukryć, że ta legendarna marka stanowi w chwili obecnej spory problem dla największego włoskiego koncernu. Pomysł na ożywienie sprzedaży samochodów Alfa Romeo ma mieć jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie – Volkswagen Audi Group. To właśnie Niemcy mieliby wykupić prawa do marki Alfa Romeo, jednak wiele wskazuje na to, że przynajmniej w chwili obecnej Fiat nie rozważa takiej możliwości.

Sam Sergio Marchionne wielokrotnie w wywiadach powtarzał, iż Fiat nie może pozbyć się swojego symbolu. Mimo to, w związku z problemami finansowymi włoskiego koncernu wydawało się, że prędzej czy później Alfa Romeo pójdzie „pod młotek”. Początkowo zainteresowanie wykupieniem praw do włoskiej marki przejawiał Volkswagen, a z biegiem czasu apetyt na przejęcie marki wyraził również francuski koncern PSA – właściciel Citroena i Peugeota. Obecnie Alfa Romeo wg oficjalnego stanowiska Fiata nie jest na sprzedaż, ale jeżeli stan włoskiej motoryzacji będzie się pogarszał to wówczas może nie być odwrotu dla marki Alfa Romeo, która prawdopodobnie zmieni właściciela.

Tagi: , , , , , ,

3 myśli nt. „Alfa Romeo nie zostanie sprzedane

 1. Robert

  Nie sądzę, że AR zostanie kiedykolwiek sprzedana. Skoro nawet Lancia jest utrzymywana przy życiu tym bardziej AR, nawet gdyby plan 5-letni nie wypalił, co jest mało prawdopodobne. Wystarczy porozmawiać o tym z jakimkolwiek Włochem – przeciętny Giuseppe może jeździć Golfem, ale jakby usłyszał o przejściu w niemieckie ręce AR lub Ferrari to by zawału dostał.

  PS. Nie ma czegoś takiego jak Volkswagen Audi Group 😉

  Odpowiedz
 2. Kruk

  Nie, nie wydaje mi się że Fiat sprzeda Alfe, może chcieli tylko zrobić trochę szumu wokół marki i tyle… jeśli tylko wprowadzą w Alfie Romero jakieś udoskonalenia warte uwagi, to ludzie się przekonają i zaczną doceniać na nowo Alfę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *