Alfa Romeo z silnikami od Ferrari

  • Dodano: 15-04-2014 /
  • autor: Redakcja /
  • komentarzy: 1

Włoski koncern Fiata w ostatnim czasie za wszelką cenę stara się udowodnić całemu światu motoryzacyjnemu, że ma bardzo ambitne plany wobec marki Alfa Romeo.

Przełomowy model Alfa Romeo 4C okazał się bardzo udanym projektem, który sprawił, że Fiat zamierza przywrócić dawny błysk włoskiej marce. Spółka Fiat-Chrysler chce aby samochody produkowane przez Alfę Romeo konkurowały z najbardziej prestiżowymi, niemieckimi samochodami. Aby zrealizować te oczekiwania do czołowych modeli włoskich aut mają trafić sportowe silniki od Ferrari.

 

Firma mająca swój zespół w najbardziej prestiżowym sporcie motorowym – Formule 1 – ma dostarczać swoje jednostki napędowe do takich samochodów jak Alfa Romeo Giulia i Alfetta. Szef Fiata Sergio Marchionne podkreślił, że to przez silniki prestiż włoskiej marki został znacznie obniżony, jednak współpraca Alfy z Ferrari powinno przywrócić samochody ze Scudetto na masce na czołowe pozycje wśród samochodów produkowanych na całym świecie. Dodatkowym atutem Alfy Romeo ma być kooperacja z najlepszymi inżynierami pracującymi dla Maserati, a więc marki która również należy do koncernu Fiata.

 

Zarząd marki Alfa Romeo przekonuje, że takie zainteresowanie ze strony Fiata związane jest z najnowszym modelem 4C, który jest przełomowym samochodem zapowiadającym nową, sportową i luksusową ofertę włoskiego producenta, który już odniósł wiele sukcesów i zdobył sporo nagród światowej rangi.

Tagi: , , , , ,

Jedna myśl nt. „Alfa Romeo z silnikami od Ferrari

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *