Alfa Romeo Stelvio – znamy polski cennik

  • Dodano: 29-04-2017 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 2

Alfa Romeo Stelvio to jedna z najhuczniejszych premier motoryzacyjnych tego roku. Pierwszy SUV w historii włoskiego koncernu trafia właśnie do polskich salonów, a co za tym idzie – poznaliśmy oficjalny cennik auta. Tanio niestety nie będzie…

Polska premiera Alfy Romeo Stelvio odbyła się podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2017. Wiemy już, że samochód dostępny będzie w Polsce niestety wyłącznie w jednej wersji napędowej. Konfiguracja dostępna dla chętnych na ten samochód nad Wisłą zawiera czterocylindrowy, wysokoprężny silnik o pojemności 2,2 litra i turbodoładowaniu. Moc 180 KM generowanych przez ten motor przenoszona będzie za pośrednictwem ośmiobiegowej, automatycznej skrzyni biegów wyłącznie na tylną oś. Ile trzeba będzie zapłacić za taki wariant? Cena podstawowej odmiany rozpoczyna się od 169 700 PLN i może wzrosnąć wraz z wyborem opcjonalnego wyposażenia.

W ramach standardowego wyposażenia Alfy Romeo Stelvio kierowcy otrzymają m.in. światła halogenowe do jazdy dziennej, czujnik deszczu, sześć poduszek powietrznych, a także liczne systemy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa jak m.in. system ostrzegający przed niekontrolowaną zmianą pasa, czy system awaryjnego hamowania. Z kolei z wyposażenia opcjonalnego, kierowcy otrzymują do wyboru tempomat adaptacyjny (+5 200 PLN), szklany dach (+7 500 PLN), czy nawigację Alfa Uconnect Nav z 8,8” wyświetlaczem dotykowym (+8 500 PLN).

Wszystkich chętnych na zakup nowej Alfy Romeo Stelvio zapraszamy do polskich dealerów Alfa Romeo, gdzie można już składać zamówienia na samochód.

Tagi: , , , , , , ,

2 myśli nt. „Alfa Romeo Stelvio – znamy polski cennik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *