Alfa Romeo Stelvio z ogromnym zainteresowaniem w Polsce

  • Dodano: 19-03-2017 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 0

Alfa Romeo Stelvio to długo wyczekiwany samochód włoskiego koncernu. Samochód jeszcze nie trafił polskie drogi, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców.

Pierwszy SUV w historii włoskiego koncernu motoryzacyjnego cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kierowców, także w Polsce. Potencjalni nabywcy mogą umawiać się już na jazdy próbne i zamawiać samochód u swoich dealerów, a statystyki sprzedażowe jasno wskazują, iż nowy SUV od Alfa Romeo chętnie jest brany przez kierowców w ciemno! Nie ma się co dziwić, gdyż w przypadku samochodów Alfa Romeo, kierowcy decydują przede wszystkim uczuciem i sercem, a nie zdrowym rozsądkiem.

Mało kto pomyślał jednak nad Wisłą, iż przed trafieniem Alfy Romeo Stelvio do salonów, włoski koncern motoryzacyjny uzbiera zamówień na łączną liczbę niespełna 35 milionów złotych – a to nie koniec! Kierowcy w Polsce złożyli zamówienia już na 150 egzemplarzy nowego, włoskiego SUV’a.

Jak już informowaliśmy Was w poprzednich newsach, Alfa Romeo Stelvio w przedsprzedaży dostępna jest w wersji First Edition, która pod maską będzie posiadała jednostkę napędową o pojemności dwóch litrów, z której jest w stanie generować aż 280 KM mocy. Napęd wygenerowany przez wspomniany motor będzie przenoszony na wszystkie cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej, automatycznej skrzyni biegów. Wg danych producenta, Alfa Romeo Stelvio jest w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna pojazdu ma wynosić 230 km/h.

 

Ceny Alfy Romeo Stelvio w Polsce rozpoczynają się od 232 500 PLN.

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *