Alfa Romeo Stelvio jeszcze w tym roku?

  • Dodano: 21-02-2016 /
  • autor: Redakcja /
  • komentarzy: 1

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zaprezentowany zostanie nowy, tajemniczy model Alfy Romeo o nazwie Stelvio. Czym będzie wyróżniał się ten samochód i czy może oznaczać on rewolucję w gamie modelowej Włochów?

Tak. Alfa Romeo Stelvio ma szanse zostać historycznym modelem w gamie, gdyż będzie to pierwszy crossover włoskiej marki. Zapowiedzi dotyczące auta o takim nadwoziu przewijają się w Internecie od dłuższego czasu, jednak wiele wskazuje na to, że z każdym, kolejnym upływającym tygodniem, mają coraz większe szanse na realizację.

Pierwszy crossover w historii Alfa Romeo ma zostać stworzony w oparciu o nową płytę podłogową, stworzoną na bazie modelu Giulia. Zabieg ten ma zagwarantować sporą ilość miejsca zarówno pod maską auta, co pozwoli na szersze pole manewru w zakresie doboru jednostek napędowych, jak i we wnętrzu pojazdu. Nieoficjalnie mówi się, że samochód będzie zasilany za pośrednictwem doładowanego, dwulitrowego silnika, generującego moc rzędu 276 KM mocy. Niewykluczone jest także stworzenie hybrydowej odmiany modelu.

Być może większej ilości szczegółów na temat Alfy Romeo Stelvio dowiemy się na rozpoczynających się za kilkanaście dni, Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

Tagi: , , , , , , , ,

Jedna myśl nt. „Alfa Romeo Stelvio jeszcze w tym roku?

  1. resvi20

    Widzę, że Alfa wskakuje na wózek pełen innych marek, które produkują SUV’y. Nic w tym złego, jest popyt jest podaż. Może to i przyjemne jeździć większym samochodem, ale mi się jakoś średnio kojarzą. Tym niemniej trzymam kciuki za moją ulubioną markę :).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *