Alfa Romeo planuje wprowadzenie nowych modeli

  • Dodano: 23-09-2014 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 2

Włoski producent szykuje prawdziwą ofensywę modelową. W przeciągu najbliższych dwóch lat do sprzedaży mają trafić trzy nowe samochody Alfa Romeo. Czym będą się charakteryzować? Czy spełnią wymagania najbardziej wymagających fanów marki?

W maju bieżącego roku przedstawiciele koncernu Fiata zapowiedzieli, że na odświeżenie gamy modelowej Alfy Romeo przeznaczone zostanie aż 5 miliardów euro. Inwestycja ta ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych włoskiej marki, które do końca 2018 roku mają wzrosnąć do przeszło 400 tys. egzemplarzy w skali roku.

Najbardziej wyczekiwanym modelem Alfy Romeo ma być zapowiadany już od dłuższego czasu konkurent dla takich aut jak Audi A6, BMW 5 czy Mercedes klasy E. Samochód ten póki co ukrywany jest pod tajemniczą nazwą 952 na rynku ma się pojawić w połowie 2016 roku i ma stanowić następcę modelu 159.

Kolejnym modelem, który prawdopodobnie dołączy do gamy modelowej Alfy Romeo zostanie średnich rozmiarów SUV stanowiący konkurencję dla Audi Q5 i BMW X3. Samochód, podobnie jak następca modelu 159 w 2016 roku (prawdopodobnie w drugiej połowie roku).

Pod sporym znakiem zapytania znajduje się aktualnie przyszłość limuzyny, która co prawda do niedawno była w planach Alfy Romeo, ale wraz z upływem czasu jej stworzenie staje się coraz mniej prawdopodobne. Model ten miałby konkurować m.in. BMW serii 7, a wiele elementów miałby mieć wspólnych z planowanym na 2016 rok modelem 952.

Tagi: , , , , , ,

2 myśli nt. „Alfa Romeo planuje wprowadzenie nowych modeli

  1. Troy

    Kurczę, tylko nowych, fantastycznych modeli, a tak mało pieniędzy… no nic, zostaje tylko podziwiać, a szkoda bo tym 952 to z chęcią bym się przejechał…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *