Alfa Romeo MiTo Racer debiutuje

  • Dodano: 27-02-2015 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 2

Ofensywa modelowa włoskiego koncernu wchodzi w najlepszą fazę. Niestety, nadal nie doczekaliśmy się całkiem nowego samochodu z włoskiej stajni, ale „zaledwie” odświeżoną wersję modelu MiTo.

Wszyscy miłośnicy Alfy Romeo z utęsknieniem wypatrują czasów, gdy firma wypuszczała na rynek nowe modele samochodów, które praktycznie z miejsca stawały się hitami. Pomimo licznych zapowiedzi wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie doczekamy się rewelacji modelowej, a Alfa Romeo próbuje tuszować to, tworząc sportową odmianę jednego z najbardziej lubianych przez kierowców modelu – MiTo. Czym będzie charakteryzować się Alfa Romeo MiTo Racer?

Niestety, Alfa Romeo MiTo Racer nie wprowadzi zbyt wielu nowości w zestawieniu z fabrycznie produkowanym modelem. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim wersji kolorystycznych nadwozia, gdzie ciekawym motywem będzie szachownica na dachu. Oprócz tego, w samochodzie zamontowane zostaną oryginalne nakładki na lusterka. Auto zostanie wyposażone w większe, 17-calowe felgi wykonane ze stopów metalów lekkich.

Nazwa „Racer” nie oznacza niestety nowych jednostek napędowych dla samochodu. Pod maską auta trafią dynamiczne, aczkolwiek niezbyt mocne silniki 1.3 JTDM generujący 85 KM mocy oraz mocniejszy silnik 1.4 MultiAir o mocy 140 KM.

Tagi: , , , , ,

2 myśli nt. „Alfa Romeo MiTo Racer debiutuje

  1. Bartosz

    Wygląda naprawdę dobrze, ma ciekawy opływowy kształt, w sumie mogli coś pokombinować z silnikami i trochę je ulepszyć, ale i tak nie jest źle. Większe felgi to całkiem niezły pomysł.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *