Alfa Romeo w końcu zaprezentuje SUVa?

  • Dodano: 17-09-2016 /
  • autor: Redakcja /
  • komentarzy: 1

Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed końcem bieżącego roku światło dzienne może ujrzeć pierwszy SUV w historii marki Alfa Romeo – mowa o modelu Stelvio.

Alfa Romeo Stelvio ma być inspirowana najnowszą Giulią. Według zagranicznych dzienników motoryzacyjnych premiera pierwszego SUVa w historii włoskiego koncernu motoryzacyjnego może nastąpić nawet podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Los Angeles. Zachodni dziennikarze żartują, że premiera SUVa od Alfa Romeo jest niejako wynagrodzeniem w zamian za przeciągający się w nieskończoność termin finalnej premiery modelu Giulia (wszyscy fani włoskiej marki doskonale wiedzą, ile razy premiera Giulii była przekładana…).

Wracajmy jednak do konkretów. Alfa Romeo Stelvio ma występować w dwóch wariantach napędowych – z napędem na przednią oś, bądź z napędem na wszystkie 4 koła. Nieoficjalnie mówi się, że premiera dwóch wspomnianych wyżej samochodów na raz może sprawiać, iż będą one wyposażone w podobne jednostki napędowe. Jeżeli informacje te potwierdzą się, pod maską Alfy Romeo Stelvio będzie można znaleźć następujące silniki – 2-litrowy, turbodoładowany, benzynowy motor (w standardzie), a także o wiele mocniejszy, bo aż niemal 500-konny silnik benzynowy o pojemności 2,9 litra. Z kolei dla miłośników wysokoprężnych jednostek napędowych przygotowano motor diesla o pojemności 2,2 litra.

O wszelkich informacjach na temat nowej Alfy Romeo Stelvio będziemy informować Was na bieżąco.

Tagi: , , , , , ,

Jedna myśl nt. „Alfa Romeo w końcu zaprezentuje SUVa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *