Alfa Romeo Giulia QV rozpędzi się do 320 km/h

  • Dodano: 26-07-2015 /
  • autor: Redakcja /
  • komentarzy: 2

Alfa Romeo Giulia QV została zaprezentowana pod koniec czerwca br. Najmocniejsza wersja nowej Giulii wg danych producenta będzie w stanie rozpędzać się nawet do 320 km/h.

Niestety, włoski koncern motoryzacyjny przyzwyczaił nas do długiego wyczekiwania na poszczególne, nowe modele. Fani marki niecierpliwią się ze względu na kolejne obietnice bez pokrycia, ale wiele wskazuje na to, że prace nad zapowiedzianym nowym modelem – Giulia dobiegają końca. Testy samochodu dobiegają końca, a do sieci przedostały się nawet informacje dotyczące wersji napędowej oraz osiągów dla najmocniejszej wersji – Quadrifoglio Verde i trzeba otwarcie przyznać, że wyglądają obiecująco.

Pod maskę Alfy Romeo Giulii w odmianie Quadrifoglio Verde trafi jednostka napędowa o pojemności 3-litrów, która będzie podwójnie doładowana. Silnik ten powstaje we współpracy z inżynierami Ferrari, co przekłada się na osiągi pojazdu. Wg danych producenta silnik ten będzie w stanie generować aż 510 KM mocy, co przełoży się na prędkość maksymalną rzędu 320 km/h! Przyspieszenia od 0 do 100 km/h pozazdrości nowej Alfie nie jeden samochód, a nawet motocykl. Będzie ono wynosiło bowiem zaledwie 3,9 sekundy, co stanowi doskonały rezultat.

Sprzedaż Alfy Romeo Giulia w odmianie Quadrifoglio Verde ma rozpocząć się na początku 2016 roku.

Tagi: , , , , , , ,

2 myśli nt. „Alfa Romeo Giulia QV rozpędzi się do 320 km/h

  1. AutoProfit

    Niecałe 4 sekundy do setki to rewelacyjny wynik. Ta nowa Alfa ma potencjał i coś czuje, że będzie miała wysokie opinie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *