Alfa Romeo Giulia w produkcji seryjnej

 • Dodano: 30-04-2016 /
 • autor: Redakcja /
 • komentarzy: 4

Po wielu miesiącach oczekiwań, Alfa Romeo Giulia finalnie trafiła do produkcji seryjnej. Wiele wskazuje na to, że pierwsze egzemplarze tego samochodu trafią do swoich właścicieli jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Wydaje się, że serial o nazwie „Kiedy Alfa Romeo Giulia trafi na rynek?” pomału dobiega końca. Po wielu licznych zapowiedziach, z których niewiele było branych przez kierowców na serio, głównie ze względu na niekończące się przedłużanie trafienia wspomnianego modelu do produkcji, Alfa Romeo Giulia powstaje już w wersji produkcyjnej. Przypomnijmy, że poprzednie zapowiedzi włoskiego koncernu wspominały o tym, że auto będzie jeździć po ulicach już w połowie minionego roku, ale nie mamy zamiaru tego nikomu wypominać 😉

Przypomnijmy, że we wstępnej fazie produkcji Alfa Romeo Giulia będzie dostępna wraz z dwiema jednostkami napędowymi. Podstawowym motorem będzie 2-litrowy silnik, który dysponuje mocą rzędu 200 KM. W zakresie wysokoprężnych jednostek napędowych, klienci otrzymają do dyspozycji dwa turbodiesle – o identycznej pojemności 2,2 litra, zaś w dwóch wariantach mocy – słabszym 150 KM oraz mocniejszym 180 KM.

Tagi: , , , , ,

4 myśli nt. „Alfa Romeo Giulia w produkcji seryjnej

 1. Krzysztof

  Piękny samochód, pełen gracji i stylu. Jak cała marka Alfy. Możemy żartować sobie z jej awaryjności, ale wyglądu i prestiżu może jej wiele firm zazdrościć :).

  Odpowiedz
 2. Regeneracja turbo

  Podoba mi się ta Giulia 🙂 W ogóle cenię sobie Alfę, ale ten model szczególnie przypadł mi do gustu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *