Alfa Romeo Giorgio – o co chodzi?

  • Dodano: 26-02-2017 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 1

Alfa Romeo wystartowała ze swoją ofensywą modelową. W przeciągu najbliższych miesięcy być może zobaczymy nawet kilka nowych modeli włoskiej marki, a wszystko dzięki konstrukcji Giorgio – co jest w niej wyjątkowego?

Mowa o nowoczesnej płycie podłogowej o nazwie Giorgio, która została stworzona specjalnie z myślą o wszystkich najnowszych pojazdach Alfa Romeo, ale nie tylko. Z opisywanej płyty podłogowej korzystać będą mogły także inne modele wchodzące w skład koncernu Fiat Chrysler Automotive. Łączna kwota prac oraz badań wokół nowoczesnej płyty podłogowej o oznaczeniu Giorgio zamknęła się w niebagatelnej kwocie 5 miliardów euro.

Nowa płyta podłogowa Giorgio zadebiutuje najprawdopodobniej w kolejnej generacji Jeepa Grand Cherokee. Dodatkowo, w planach jest wykorzystanie tej płyty podłogowej we wszystkich samochodach spod marki Maserati, począwszy od 2018 roku. Pojawiły się także plotki na temat wykorzystania płyty podłogowej Giorgio w amerykańskich modelach koncernu FCA – mowa o kolejnych generacjach Dodge’a Challengera czy Chargera.

Wiele kontrowersji pojawia się wokół przygotowania przez inżynierów włoskiej marki, Alfy Romeo Giulii w odmianie coupe. Nieoficjalnie mówi się, że taki samochód zostanie zaprezentowany już podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, które rozpoczną się początkiem marca bieżącego roku. Spośród pewnych premier wiemy jedynie, że Alfa Romeo zaprezentuje tam pierwszy samochód o nadwoziu SUV w swojej historii – mowa o Alfa Romeo Stelvio.

Tagi: , , , , , ,

Jedna myśl nt. „Alfa Romeo Giorgio – o co chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *