Alfa Romeo 6C trafi do seryjnej produkcji?

  • Dodano: 25-08-2014 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 2

Według nieoficjalnych informacji podanych przez włoską prasę, Alfa Romeo pracuje już nad stworzeniem nowego modelu – 6C. Czego będziemy mogli się spodziewać po tym modelu?

Niestety, na razie nie mamy do czynienia z potwierdzonymi informacjami, ale wiele wskazuje na to, że włoscy konstruktorzy na poważnie zabrali się do pracy nad nowym modelem Alfy. Alfa Romeo 6C ma idealnie uzupełniać gamę sportowych modeli włoskiego koncernu i stanowić nowszą, jeszcze mocniejszą odmianę Alfy Romeo 4C. Auto ma bazować na zaprezentowanym nie tak dawno Maserati Alfieri, jednak nie będzie to jego wizualna kopia – zapożyczonych zostanie zaledwie kilka elementów.

Samochód, podobnie jak swój poprzednik – model 4C, otrzyma charakterystyczny grill, nowe światła wykonane wg technologii LED, a także liczne, stylistyczne dodatki, które będą miały sprawić, że Alfa Romeo 6C będzie autem szybkim i atrakcyjnym wizualnie. Silnik może zostać zapożyczony z wspomnianego Maserati – byłaby to zatem jednostka napędowa V6 o zakresie mocy 480-520 KM. Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane w 2017 roku, a jego produkcja ma zostać ograniczona do kilkuset sztuk.

Tagi: , , , ,

2 myśli nt. „Alfa Romeo 6C trafi do seryjnej produkcji?

  1. Lucek

    Szkoda, że nie wiadomo jeszcze nic dokładniej, ale jak na razie zapowiada się całkiem nieźle. Ciekawi mnie co włożą mu pod maskę, ale to jeszcze 2 lata zanim się tego dowiemy… czekam z niecierpliwością na jakieś informacje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *