Alfa Romeo 4C w WTCC

  • Dodano: 06-05-2014 /
  • autor: Redakcja /
  • komentarzy: 0

Alfa Romeo 4C została wybrana do pełnienia roli samochodu bezpieczeństwa w prestiżowej serii wyścigowej WTCC (World Touring Car Championship) w sezonie 2014.

 

Włoski samochód w wersji Spider będzie prowadził stawkę w przypadku pojawienia się na torze wyścigowym niebezpiecznych sytuacji. Jest to swego rodzaju wyróżnienie, związane ze zdobytą przez Alfę Romeo 4C Spider nagrodą Najpiękniejszego Samochodu Roku 2013 w głosowaniu przeprowadzonym przez organizatorów Wyścigowych Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych.

 

Najnowszy model w wersji Spider osiąga maksymalną prędkość niespełna 260 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspiesza w około 4,5 sekundy. Takie doskonałe osiągi uzyskano dzięki odpowiedniemu stosunkowi masy do mocy. Alfa 4C jest wykonana w dużej mierze z aluminium, stali i włókna węglowego dzięki czemu jej waga oscyluje w okolicach 900 kg co w połączeniu z nowoczesną jednostką napędową o pojemności 1.7 l i mocy 240 KM daje niesamowite wrażenia z jazdy. Jest to więc doskonałe auto, które z całą pewnością sprosta powierzonemu mu zadaniu pełnienia roli samochodu bezpieczeństwa. Alfa Romeo 4C Spider będzie miała okazję to udowodnić podczas 12 weekendów wyścigowych (po 2 wyścigi każdy) rozgrywanych na 4 różnych kontynentach.

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *