Alfa Romeo 4C Spider

  • Dodano: 18-10-2014 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 2

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, Alfa Romeo zaprezentowała kilka ciekawych projektów. Wśród nich znalazł się model 4C Spider, czyli tradycyjna odmiana 4C, ale bez dachu.

Pomimo braku dachu, Alfa Romeo 4C Spider zawiera mnóstwo wspólnych cech z pierwowzorem. Zmianie uległy wyłącznie przednie reflektory oraz lekki, materiałowy, składany dach. Niestety, jak to w zwyczaju jest z kabrioletami – wersja Spider jest o 60 kg cięższa w porównaniu z tradycyjną Alfą Romeo 4C, która posiadała nadwozie coupe.

Ciekawostką w Alfie Romeo 4C Spider jest zróżnicowana wielkość felg na przedniej oraz tylnej osi. W tym modelu, z przodu zamontowane zostaną 18-calowe felgi wraz z oponami Pirelli, a na tyle pojawią się felgi o rozmiar większe (19”) od tego samego producenta.

Jednostka napędowa modelu 4C Spider nie odbiega od standardu – będzie to ponownie silnik o pojemności 1,75 litra, który będzie w stanie generować 240 KM mocy oraz 350 Nm momentu obrotowego. Wspomniana jednostka napędowa współpracować będzie z 6-przekładniową skrzynią biegów. Napęd ten pozwoli rozpędzać się Alfie od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy, zaś prędkość maksymalna została elektrycznie ograniczona do 250 km/h.

Samochód ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

Tagi: , , , , , , ,

2 myśli nt. „Alfa Romeo 4C Spider

  1. Troy

    Żona codziennie pokazuje mi zdjęcie tego samochodu, jest nim zachwycona i wcale się jej nie dziwię, jest na co popatrzeć. Szkoda tylko, że cena jest tak wysoka, na pewno nie dla przeciętnego Kowalskiego…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *