Alfa Romeo 4C Spider w wersji produkcyjnej

  • Dodano: 12-03-2015 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 3

W końcu doczekaliśmy się oficjalnej wersji produkcyjnej od dawna zapowiadanej Alfy Romeo 4C Spider. Samochód został zaprezentowany podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

Złośliwi powiedzieliby, że Alfa Romeo 4C Spider jest stałym uczestnikiem różnych imprez motoryzacyjnych. Samochód w podobnej odmianie został zaprezentowany już w zeszłym roku, także podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Końcem ubiegłego roku, auto zagościło ponownie na targach motoryzacyjnych – tym razem w Paryżu – informowaliśmy Was o tym, w tym wpisie. Tym razem wiele wskazuje na to, że będą to ostatnie targi motoryzacyjne dla Alfy Romeo 4C Spider, a samochód w najbliższym czasie trafi do seryjnej produkcji. W polskich salonach włoskiego koncernu, model 4C Spider będzie można nabyć jeszcze w tym roku.

Tak jak można było się domyślać – Alfa Romeo 4C Spider w niewielkim stopniu odróżnia się od pokazywanych już wcześniej wersji. Delikatnych zmian w zakresie wyglądu doczekaliśmy się wyłącznie w tylnej części auta, gdzie zrezygnowano z centralnego ułożenia końcówek układu wydechowego.

Jeżeli chodzi o wersje kolorystyczne nadwozia, to tutaj kierowcy będą mieli w czym wybierać – włoscy styliści przygotowali dla nich bowiem aż 7 propozycji. Charakteru samochodowi dodawać będą felgi wykonane ze stopów metali lekkich, które będą dostępne w dwóch rozmiarach – 17 oraz 19 cali. Kabriolety przyzwyczaiły nas do tego, że charakteryzują się zwiększoną masą w zestawieniu z tradycyjnymi nadwoziami z dachem stałym – nie inaczej jest w przypadku Alfy Romeo 4C Spider, ale masa ta nie wzrosła zauważalnie, gdyż o zaledwie 10 kg.

Zmianom nie uległy plany dotyczące jednostki napędowej Alfy Romeo 4C Spider. Będzie to 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,75 litra, który będzie w stanie generować 240 KM mocy. Jak przełoży się to na osiągi samochodu? Auto będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna nowej Alfy Romeo 4C Spider wyniesie 250 km/h.

Tagi: , , , , , , , ,

3 myśli nt. „Alfa Romeo 4C Spider w wersji produkcyjnej

  1. Kranik

    No coż, nie za wiele się nie zmieni w tej nowej wersji, ale fajnie że będzie można wybierać w kolorach i te nowe felgi też wydają się całkiem fajne. Jeśli ktoś jeszcze chciałby kupić ta wersję, to musi się raczej pospieszyć…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *