Alfa Romeo 4C z kolejnym odznaczeniem

  • Dodano: 16-11-2014 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 2

Jeden z najpiękniejszych, o ile nie najpiękniejszy projekt Alfa Romeo ostatnich lat – model 4C otrzymał kolejne wyróżnienie: „Samochód Europa 2015 – samochód sportowy”.

To prestiżowe, międzynarodowe odznaczenie zostało przyznane przez Włoskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych UIGA, które w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się 29. października na torze wyścigowym Monza. Alfa Romeo 4C zostawiła w tyle nie lada przeciwników – stylistyce włoskiego auta uległy tak znane modele jak Lamborghini Huracan, Ferrari California T czy też Porsche 911 Targa.

Nie jest to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie jednego z najpiękniejszych aut Alfa Romeo. Model 4C może pochwalić się takimi tytułami jak „Najlepszy Sportowy Samochód” wg hiszpańskiego magazynu MQC, „Samochód Roku 2013” wg brytyjskiego programu telewizyjnego FHM oraz „The most beautiful car of the year 2013” podczas XXIX Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego we Francji. Wiele wskazuje zatem na to, że wyróżnienie przyznane przez włoskich dziennikarzy może nie być ostatnie w dorobku modelu 4C.

Tagi: , , , ,

2 myśli nt. „Alfa Romeo 4C z kolejnym odznaczeniem

  1. Piter23

    Tan samochód to jest klasa sama w sobie, wygląda zniewalająco i tak jak kolega powyżej uważam, że to jest jeden z najładniejszych wozów jakie Alfa wypuściła na rynek 😉 Nie dziwi mnie wcale, że otrzymują tak wiele wyróżnień, bo jeśli chodzi o ich samochody, to jest się czym zachwycać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *