Alfa Romeo Stelvio zadebiutuje w Nowym Jorku

  • Dodano: 16-10-2016 /
  • autor: Redakcja /
  • komentarzy: 0

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że prawdopodobnie jeszcze przed końcem bieżącego roku, włoski koncern motoryzacyjny zaprezentuje oficjalnie swojego pierwszego SUVa. Obecnie, wiele wskazuje na to, że Alfa Romeo Stelvio zadebiutuje podczas Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

Salon Samochodowy w Nowym Jorku to jedno z największych wydarzeń w ogólnoświatowej motoryzacji. Corocznie, w okolicach listopada Nowy Jork przeistacza się w stolicę międzynarodowej motoryzacji, a największe koncerny samochodowe z całego świata prezentują swoje możliwości techniczne pokazując to coraz nowocześniejsze rozwiązania oraz technologie.

Wiele wskazuje na to, że właśnie podczas opisywanego powyżej eventu będzie miała historyczna premiera dla Alfy Romeo. To właśnie w Nowym Jorku ma zostać zaprezentowany pierwszy SUV w historii włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

Wszyscy fani Alfy Romeo doskonale wiedzą, jak długo nasz ukochany koncern motoryzacyjny potrafi wstrzymywać swoich fanów w niepewności. Przypomnijmy, że prototyp pierwszego SUVa Alfy Romeo pod postacią tajemniczego konceptu o nazwie Alfa Romeo Kamal został zaprezentowany już w 2003 roku, podczas Targów Samochodowych w Genewie. W tym roku minie już ponad 13 lat od chwili tej premiery.

Przejdźmy jednak do Alfa Romeo Stelvio. Samochód będzie w dużej mierze czerpał stylistycznie z modelu Giulia. Dodatkowo, pojazd ten ma być większy od BMW X3, a jej główną zaletą mają być ponadprzeciętne, sportowe osiągi. Według nieoficjalnych informacji, Alfa Romeo Stelvio będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie ok. 6 sekund. Wynik ten byłby możliwy za pośrednictwem jednostki napędowej, która trafi pod maskę modelu Stelvio – mowa tutaj o silniku goszczącym w Giulii Quadrifoglio o pojemności 2,9 litra.

Nowa Alfa Romeo Stelvio trafi do europejskich salonów w przyszłym roku.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *