Alfa Romeo 4C Spider w wersji produkcyjnej

  • Dodano: 12-03-2015 /
  • autor: kamil /
  • komentarzy: 3

W końcu doczekaliśmy się oficjalnej wersji produkcyjnej od dawna zapowiadanej Alfy Romeo 4C Spider. Samochód został zaprezentowany podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

Złośliwi powiedzieliby, że Alfa Romeo 4C Spider jest stałym uczestnikiem różnych imprez motoryzacyjnych. Samochód w podobnej odmianie został zaprezentowany już w zeszłym roku, także podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Końcem ubiegłego roku, auto zagościło ponownie na targach motoryzacyjnych – tym razem w Paryżu – informowaliśmy Was o tym, w tym wpisie. Tym razem wiele wskazuje na to, że będą to ostatnie targi motoryzacyjne dla Alfy Romeo 4C Spider, a samochód w najbliższym czasie trafi do seryjnej produkcji. W polskich salonach włoskiego koncernu, model 4C Spider będzie można nabyć jeszcze w tym roku.

Tak jak można było się domyślać – Alfa Romeo 4C Spider w niewielkim stopniu odróżnia się od pokazywanych już wcześniej wersji. Delikatnych zmian w zakresie wyglądu doczekaliśmy się wyłącznie w tylnej części auta, gdzie zrezygnowano z centralnego ułożenia końcówek układu wydechowego.

Jeżeli chodzi o wersje kolorystyczne nadwozia, to tutaj kierowcy będą mieli w czym wybierać – włoscy styliści przygotowali dla nich bowiem aż 7 propozycji. Charakteru samochodowi dodawać będą felgi wykonane ze stopów metali lekkich, które będą dostępne w dwóch rozmiarach – 17 oraz 19 cali. Kabriolety przyzwyczaiły nas do tego, że charakteryzują się zwiększoną masą w zestawieniu z tradycyjnymi nadwoziami z dachem stałym – nie inaczej jest w przypadku Alfy Romeo 4C Spider, ale masa ta nie wzrosła zauważalnie, gdyż o zaledwie 10 kg.

Zmianom nie uległy plany dotyczące jednostki napędowej Alfy Romeo 4C Spider. Będzie to 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,75 litra, który będzie w stanie generować 240 KM mocy. Jak przełoży się to na osiągi samochodu? Auto będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna nowej Alfy Romeo 4C Spider wyniesie 250 km/h.

Tagi: , , , , , , , ,

3 myśli nt. „Alfa Romeo 4C Spider w wersji produkcyjnej

  1. Kranik

    No coż, nie za wiele się nie zmieni w tej nowej wersji, ale fajnie że będzie można wybierać w kolorach i te nowe felgi też wydają się całkiem fajne. Jeśli ktoś jeszcze chciałby kupić ta wersję, to musi się raczej pospieszyć…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *